Черно море постигна трета победа в последните си четири домакинства от Първа лига, като надделя с 2:1 на "Тича" над Локомотив София.

Отборът на Илиан Илиев стигна до успеха с победен гол на Васил Панайотов и по този начин се изкачи до петото място в класирането с 28 точки. Локомотив е осми с 25.

Черно море започна силно мача и в десетата минута удар на Матиас Курьор, който вече има 100 мача за "моряците", бе спасен от Александър Любенов, като и гредата помогна. Малко след това вратарят отново спечели дуела между двамата в ситуация един срещу един.

На другата врата през първото полувреме Карлос Франса направи голям пропуск, като преодоля вратаря и стреля, но Мартин Дичев изчисти пред гол линията.

Моментът за "моряците" дойде в 32-ата минута, когато Мади Кейта открадна точката от защитата на "железничарите" и излезе сам срещу вратаря. Първият му удар бе отразен, но той получи нов шанс да вкара на празна врата.

В 56-ата минута вратарят на Черно море Георги Георгиев спаси по страхотен начин удар с глава на Юлиан Ненов от много близка дистнация. Още в следващата минута обаче в подобна ситуация Селсо Рапосо вкара с глава след центриране на Ивайло Найденов от левия фланг.

Черно море стигна до победен гол в 74-ата минута. Мади Кейта този път беше асистент и изведе Васил Панайотов, който технично прехвърли вратаря. Така вкара второто си попадение през сезона след това при домакинството на Ботев Враца.

В продължението на срещата Георги Георгиев направи още едно изключително спасяване след удар на Илия Димитров и така опази точките за своя отбор.