Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Англия и продължава по план мисията си за защита на трофея. Футболистите на Пеп Гуардиола разбиха Лутън като гост с 6:2, а звездата на вечерта за пореден път се казваше Ерлинг Холанд.

Норвежкият нападател бе неудържим, като това се изрази в осемнадесетия му хеттрик на ниво професионален футбол. И ако бе спрял само до три гола, вероятно всичко щеше да изглежда нормално, но в крайна сметка той заби пет от общо шестте попадения на своя тим при визитата край Лондон.

Това бе осмият му хеттрик за "гражданите", а също така той е първият играч в клубната история, който може да се похвали с два мача с по 5 гола, след като миналата година се разписа пет пъти и срещу РБ (Лайпциг) в Шампионската лига.

Нападателят вкара първите пет гола на своя отбор, a за първите си четири гола неизменно получаваше асистенции от Кевин де Бройне - съответно в 3-ата, 18-ата, 40-ата и 55-ата минута. Де Бройне вече има 11 асистенции, с което е №1 сред всички играчи на своя отбор през сезона. И това при положение, че е играл в едва 12 мача.

"Шапкарите" имаха някаква надежда, след като благодарение на две попадения на Джордан Кларк, съответно в края на първото и началото на второто полувреме намалиха до 2:3, но това бе всичко, за което имаха сили. Деветката на гостите направи резултата 4:2 в 55-ата минута, а гол №5 на Холанд дойде след пас на Бернардо Силва в 58-ата. Матео Ковачич направи резултата 6:2 в 72-ата с красиво изпълнение, слагайки точка на всичко.