"Левски" постигна седмата си победа през сезона в родното футболно първенство. "Сините" продължават да са с най-добрата защита в шампионата, след като и срещу Берое не допуснаха гол, печелейки гостуването си в Стара Загора с 1:0.

Единственият гол, който се оказа с цената на три точки, бе дебютното попадение на Ивелин Попов за клуба. Попето е юноша на столичани, но чак този сезон облече екипа на представителния тим за първи път в кариерата си.

Ветеранът откри сметката си за "Левски" в третата минута, когато се възползва от грешка на Иван Караджов и вкара за 1:0, но при повторенията останаха съмнения за игра с ръка на Илиян Стефанов от гостите.

След десетина минути игра Берое стигна до първия си шанс, след като получи пряк свободен удар, от който Симеон Мечев стреля анд вратата.

Като цяло гостите бяха по-настоятелни, но повече голове до почивката нямаше.

През второто полувреме това не се промени, но отново по-добрите шансове бяха на сметката на гостите. Двадесетина минути преди края Роналдо можеше окончателно да реши всичко, но пропусна, а малко след това пак той бе замесен в чиста ситуация, решавайки да подава, а не да стреля.

"Левски" е седми с 21 точки, а Берое - десети с 11.