Немският гранд Байерн Мюнхен разпиля със 7:2 като гост миналогодишния финалист в Шампионска лига Тотнъм.

Двата тима изиграха страхотен мач, в който попаденията можеше да са повече, защото и пред двете врати имаше доста пропуски.

Все пак радостта след последния съдийски сигнал бе за баварците, напълно заслужено. Те постигнаха една от най-сериозните си победи на европейската сцена, а големият герой за тима се оказа Серж Гнабри, който наниза четири гола само в рамките на едно полувреме.

Северен Лондон отново се оказа щастливо място за тях. След успеха с 5:1 преди три сезона над Арсенал, сега Байерн победи и другият тим от тази част на британската столица, при това отново с паметен разултат.

"Шпорите" от своя страна продължават с колебания, както в Англия, така и на европейска сцена.  Тимът на Маурисио Почетино вдигна доста очакванията с финала през миналия сезон, а сега има едва точка след първите два мача в турнира.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Снимка: Getty images/Gulliver photos

А началото за англисйкия тим бе перфектно, защото още в 12-ата минута Хюн Мин Сон откри резултата.

Кореецът получи пас от Ндомбеле и преодоля Нойер за 1:0.

Радостта в бяло обаче де доста кратка, защото Байерн изравни със следващата си атака. Точен бе Йошуа Кимих, който с удар от дистанция не остави шансове на Лорис.

В първите 25 минути на този мач атаките просто не спираха, като по-активни бяха домакините, но втори гол в тяхна полза така и не падна.

Постепенно ситуацията се поуспокои, докато Байерн не нанесе втория си удар в самия край на полувремето.

Време бе за Роберт Левандовски да покаже огромната си класа.

Полякът пое и елиминира противник с пета и прати топката в наказателното поле. Получи се разбъркване, след което кълбото отново отиде в Левандовски и той с мощен шут отбеляза.

Втората част бе не по-малко интересна, но тя не бе особено равностойна, а изцяло принадлежеше на Серж Гнабри.

Юношата на Арсенал се развихри и вкара четири гола.

Те бяха идентични, като на контраатака немският национал използваше страхотната си бързина, разпилявайки отбраната в бяло.

Той се разписа два пъти в началото и два пъти в края на полувремето. Гол вкара и Роберт Левандовски, негов втори в мача.

За Тотнъм пък се разписа Хари Кейн след час игра.

Английският национал вкара от дузпа за 2:4, като това бяха единствените минути, в които "шпорите" стояха по-добре от противника си на терена.

За миг дори се появи и надежда, че домакините може да се върнат в мача, но това не се случи.

Стигна се до резил, който определено не отива на финалиста от миналото издание на турнира.

В другия мач от групата сръбският Цървена Звезда постигна паметен обрат над гръцкия Олимпиакос с 3:1.

30 минути преди края домакините изоставаха в резултата, но с голове на Вулич, Милунович и Боачи, успяха да стигнат до победата.