Ливърпул удари Милан с 3:1 като гост в голямото дерби от първия ден на Шампионската лига. Двубоят на двата гранда, които общо са стъпвали на европейския връх впечатляващите 13 пъти, предложи интрига само през първата част.

На "Сан Сиро" домакините излязоха напред в резултата още в третата минута чрез гол на Пулишич и всички по трибуните очакваха поредната паметна евровечер. Ливърпул обаче стигна до пълен обрат още до почивката след голове-близнаци на централните защитници Конате и Ван Дайк, които се разписаха с глава след центрирания.

През втората част мърсисайдци бяха пълен господар на случващото се на терена и окончателно убиха интригата с трети гол на Доминик Собослай, който подпечата успеха. До края треньорът на Ливърпул Арне Слот, за когото това бе първи европейски мач начело на тима, пусна в игра много от резервите, сред които и новото попълнение Киеза - дебют за италианския национал.

Така Ливърпул стартира с важни 3 точки в новия формат на Шампионската лига, а за Милан остава надеждата да се докаже в оставащите си 5 двубоя.

И нещо любопитно - по трибуните имаше хиляди свободни места, след като голяма част от феновете на Милан протестираха срещу високата цена на билетите и умишлено бойкотираха двубоя, като се чуха и множество скандирания срещу клубното ръководство.

ГОЛ ЗА МИЛАН! Домакините стартираха по най-добрия начин двубоя, повеждайки още в третата минута. Прис светкавична контраатака Кристиан Пулишич проби през отбраната на Ливърпул по крилото и от малък ъгъл прати топката във вратата на Алисон - 1:0 за Милан. С асистенция от Алваро Мората, което означава, че испанският национал участва в гол в Шампионската лига с пети различен отбор - Милан, Реал. Атлетико, Ювентус и Челси. По този показател Мората изостава единствено от Златан Ибрахимович, който има 6 тима.

След попадението Ливърпул бе отборът, който владееше повече топката. Натискът над домакините постепенно се засили и в 16-ата минута Салах получи чудесна топка на ъгъла на наказателното поле, напредна, но ударът му срещна горната греда.

ГОЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! По-добрата игра на гостите доведе до изравнително попадение в 24 минута. При центриране от фаул централният бранител на мърсисайдци Конате се бе включил в наказателното поле на Милан и отблизо разстреля вратаря с глава - 1:1.

Малко след това пък Момахед Салах получи чудесна топка след удар на Гакпо и избиване на Менян, но ударът му отново разтресе горната греда.

ГОЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! В 40 минута логичното се случи и Ливърпул вкара втори гол. При това - идентичен с първия. При центриране от корнер Върджил ван Дайк от малкото наказателно поле с глава заби топката в мрежата - 2:1 за мърсисайдци.

До края на първата част липсваха по-сериозни положения и двата тима се оттеглиха за почивка при аванс за английския гранд.

Нови проблеми белязаха началото на второто полувреме за Милан, след като вратарят Майк Менян бе принудително заменен. Той имаше проблеми с глезена през първата част, а влизане на Жота с бутоните в коляното окончателно го извади от игра.

В 59 минута Милан имаше сериозни претенции за дузпа, след като Алваро Мората падна в наказателното поле след единоборство с Коди Гакпо. Съдията обаче не отсъди нищо, а и не бе привикан от колегите си на ВАР.

ГОЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! По-добрата игра на Ливърпул през втората част доведе и до трети гол във вратата на "росонерите", след като Коди Гакпо бе изведен по крилото, а пасът му към наказателното поле бе засечен безкомпромисно от Доминик Собослай - 3:1 за гостите.

Попадението пък веднага даде възможност на Арне Слот да даде почивка на някои от титулярите си, а в игра се появиха Дарвин Нунес, Луис Диас, Джо Гомес и Федерико Киеза, който записа дебют.

До края гостите контролираха изцяло случващото се на терена и спокойно дочакаха последния съдийски сигнал.