За първи път от старта на новия сезон, футболния елит на България ще има лидер различен от Левски, като това ще е обичайният заподозрян - шампионът Лудогорец.

Изкачването на разградчани на върха в класирането стана факт след минимално 1:0 над Славия на стадион "Александър Шаламанов" в столицата.

По програма този мач трябваше да се играе още в началото на август като част от втория кръг на шампионата, но Лудогорец го отложи заради европейското си участие, като срещата се проведе с над месец закъснение.

А в него изненада нямаше, макар в последните години именно Славия да се утвърди като един от най-неудобните съперници за Лудогорец, а показателен е фактът, че именно "белите" нанесоха единственото поражение на шампионите в Разград на ниво Първа лига в последните 29 мача.

Тази вечер Лудогорец успя да свърши работата си без да блести особено, а в основата на успеха се оказа брилянтен гол на Рик Джонатан през първата част.

В 32-ата минута бразилецът овладя топката извън наказателното поле и по отличен начин я прати в горния ляв ъгъл на вратата, оставяйки безпомощен стража Светослав Вуцов.

Снимка: Bulphoto

Макар Лудогорец да контролираше случващото се на терена през целия мач, разградчани нямаха особено много положения и не направиха кой знае колко запомнящи се неща, но в крайна сметка успяха да вземат трите точки.

При това Лудогорец отново го направи без да допусне гол, като за седем двубоя разградчани са допуснали само едно попадение, а то дойде при най-убедителния им успех с 1:0 над Арда.

В останалите шест мача Лудогорец не допусна нито един гол във вратата си, а с шест победи и едно реми, шампионите се изкачиха на върха в класирането за първи път през сезона.

От откриващия кръг до днес на върха бе Левски, но днес разградчани изравниха "сините" по точки, а заради предимството си в директния двубой вече са лидери в подреждането, като също така имат и мач по-малко.

Колкото до Славия, воденият от Златомир Загорчич тим продължава да е в криза откъм резултати, защото в последните си четири мача има три поражения и едно реми, което ги оставя на 11-ото място с осем пункта за осем мача.