"Локомотив" спечели пловдивското дерби след победа с 1:0 над "Ботев" в мач от петия кръг на Първа лига.

Двата тима изиграха слаб и скучен мач на базата на "жълточерните" в Коматево, като победата за "Локо" дойде след гол на Димитър Илиев в края.

В 78-та минута, само пет, след като се бе появил в игра, опитният нападател засече с глава центриране на Елитон и донесе радост на "чернобялата" част на Пловдив.

Това бе едва третият удар в мача, а преди него единственото по-опасно положение се откри пред бранителя на "Ботев" Кристиян Димитров, който от два метра стреля право в Луков.

През останалата част от мача на терена цареше здрава битка с множество нарушения и картони, но много малко футболни достойнства.

Двата тима не успяваха да създадат нищо по-интересно в атака, изигравайки едно от най-скучните дербита в последните години.

Мачът се раздвижи чак след гола на Илиев, който дойде сякаш от нищото.

След него "Ботев" потърси изравняване, което предостави два добри шанса за "Локо", но пропуснати.

Победата прати "Локомотив" на четвъртата позиция с 9 точки, докато "Ботев" е седми с 3 по-малко.