"Арсенал" и "Атлетико" (Мадрид) завършиха наравно 1:1 в първи мач от полуфиналната фаза в Лига Европа.

В срещата на "Емирейтс" гостите играха над 80 минути с човек по-малко, но въпреки това с много силна защита и вратар стигнаха до важно равенство, което ги прави фаворит за реванша.

"Арсенал", който бе надъхан от страхотна атмосфера на "Емирейтс", не успя да зарадва своя мениджър Арсен Венгер, въпреки че натискаше в хода на целия мач и отправи множество точни удари.

Супер хореография на "Емирейтс"

Лаказет донесе аванс на "артилеристите" в хода на втората част, но Антоан Гризман 10 минути преди края вгорчи живота на играчи и фенове в червено.

Мадридският гранд отново доказа, че в защита е един от най-стабилните отбори в цяла Европа. Стигна до позитивния резултат, въпреки че Диего Симеоне заслужено бе изпратен на трибуните заради обиди към съдията.

В шестата минута дойде първата опасност в мача и тя бе пред Лаказет. Нападателят нацели гредата след удар от воле. Преди това Дани Уелбек отправи много добро центриране.

В следващата атака Ян Облак доказа защо е сред най-добрите вратари в света. Той инстиктивно парира удар с глава на Лаказет отблизо след центриране на Начо Монреал от същия фланг.

Клемент Тюрпен имаше много работа

В 10-а минута главният съдия Клеман Торпен взе много важно решение да остави гостите с човек по-малко. Единственият на терена с жълт картон - Шиме Вършалко, настъпи Лаказет грубо. Това вбеси Диего Симеоне, който не можеше да си намери място край тъч линията. Това в последствие принуди съдията да го изгони от скамейката.

В 21-а минута Облак спаси удар с крак на Уелбел, а "Арсенал" продължаваше със страховития натиск.

Томас Партей срещу Дани Уелбек

Постепенно "Атлетико" се посъвзе и започна да поглежда към половината на съперника. В 37-а минута Томас Партей влезе като на шега измежду четирима бранители и подаде на Гризман, чийто последвал удар бе спасен от Оспина.

Француинът бе най-голямата опасност за мадридчани

Втората част започна с нови обходни действия на "Арсенал". В 61-а минута се стигна до така чаканото попадение. Джак Уилшър направи двойно подаване с Рамзи и след това центрира прецизно към Лаказет, който с глава даде аванс на своите.

Лаказет даде аванс на домакините

"Артилеристите" продължиха да натискат и в 69-а минута бяха много близо до втори гол. Пак Лаказет и пак с глава отправи опасен удар, който мина на сантиметри от гредата.

В 82-а минута "Атлетико" вкара от нищото. След дълъг пас Гризман бе изведен зад защитата, а гревка на Кошчиелни даде възможност на французина да стреля. Първо Оспина спаси, но при добавката прошка нямаше - 1:1.

Пет минути по-късно Облак направи ново изумително спасяване. Този път след удар на Рамзи с глава.

В крайна сметка "дюшекчиите удържаха финалния натиск и са на пол позишън за финал, в който най-вероятно ще е "Марсилия".