Тимът на "Олимпик Марсилия" записа изключително важна победа с 2:0 над "Ред Бул" (Залцбург) в първи мач от полуфиналите на Лига Европа.

По този начин марсилци направиха огромна крачка към финала, който тази година ще бъде в град Лион - на 315 км от "Стад Велодром", арената на тазвечершния мач.

"Небесносините" ще пътуват с комфортна преднина след седмица в Залцбург, но през този сезон в австрийския град отпаднаха тимове като "Борусия" (Дортмунд), "Лацио" и "Реал" (Сосиедад).

"Марсилия" все пак имаше и голяма доза шанс, защото първият гол на тима бе с ръка.

Домакините упражниха сериозен натиск в началото на мача, а след центриране в 15-та минута, Флориан Товен заече с глава, а топката отиде в ръката му, след което влетя във вратата.

Съдията явно не видя ситуацията, защото голът бе зачетен.

Франзуците продължиха да са по-добрият тим на терена след попадението, но ново така и не падна до почивката.

Най-доброто положение за гостите дойде в началото на втората част, но бе пропиляно от Ханес Волф.

Така се стигна до 63-та минута, когато "Марсилия" успя да удвои преднината си. Дмитрий Пайе пусна прекрасен пас към Клинтън Нжие, а камерунецът прати топката във вратата.

Домакините заиграха по-спокойно след втория гол и успяха да съхранят комфортната си преднина.

Ако "Олимпик Марсилия" успее да отстрани противника си, то това ще бъде пети европейски финал за тима от Лазурния бряг. За последно "небесносините" играха във финала за Купата на УЕФА през 2004 г., когато загубиха с 0:2 от "Валенсия".

Самият факт, че решителния мач в турнира ще бъде на едва три часа път от Марсилия, определено дава допълнителна мотивация на играчите.