Ливърпул и Арсенал сътовриха изключително шоу за футболните фенове в мача си от осминафиналите за Купата на Лигата.

Той бе спечелен от Ливърпул след дузпи, като в редовното време мачът завърши 5:5.

При дузпите домакините вкараха всичките си пет изпълнения, докато грешник за Арсенал бе испанецът Дани Себайос, изпуснал четвъртия наказателен удар за тима.

Сътвореното от двата тима ще остане в историята на класическите английски битки. Истинско шоу, украсено с 10 гола, някои от тях истински шедьоври. А резултати като този не са изненадващи между двата тима, защото в последното десетилетие видяхме 3:6, 4:4, 3:4 и още седем мач с над 4 попадения.

В днешният сблъсък двамата треньори бяха заложили на доста променени състави, с няколко млади момчета в тях, което по никакъв начин не повлия на шоуто.

То стартира още в 6-ата минута, когато Шкодран Мустафи от Арсенал направи поредната си издънка в последно време и си наниза нелеп автогол.  Немският национал не успя да изчисти остро центриране, което се удари в коляното му и влетя в собствената му врата.

Това по никакъв начин не смути гостите, защото 30 минути по-късно, те вече водеха с 3:1.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Лукас Торейра изравни, а 18-годишният бразилец Габриел Мартинели, обърна развоя на срещата с два гола. С тях той вече има 7 попадения в 7 мача от началото на сезона.

До края на полувремето Ливърпул успя да се върне в мача от дузпа, която най-опитният на терена - Джеймс Милнър, изпълни точно.

Шоуто продължи с пълна сила и през втората част, когато безумна грешка на Ливърпул в отбрана позволи на Йозил да достигне топката на аутлинията, немският национал я върна към Мейтланд-Найлс, който вкара четвърти гол за Арсенал.

Само в рамките на следващите 6 минути обаче резултатът вече бе 4:4.

Две страхотни изпълнения, първото дело на Алекс Окслейд-Чембърлейн, второто на Дивок Ориги, донесоха равенството на Ливърпул.

Арсенал реши да отговори подобаващо, като с пореден фамозен гол, младият Джоузеф Уилок отново даде преднина на тима си.

И когато "артилеристите" усещаха победата, Дивок Ориги се намеси и в 94-ата минута вкара за 5:5.

Така директно се премина към изпълнението на дузпи, след което Ливъпул празнуваше.

В другото дерби от този турнир, Манчестър Юнайтед победи Челси с 2:1 насред Лондон.

Двата тима също направиха страхотен мач, който бе решен от брилянтното изпълнение на Маркъс Рашфорд от пряк свободен удар в 73-ата минута.

Именно Рашфорд бе открил резултата през първата част от дузпа, преди Миши Бачуай да изравни в 61-ата минута.