Капитанът на България Кирил Десподов и съотборниците му в ПАОК (Солун) са само на крачка от шампионската титла в Гърция. В предпоследния кръг на плейофите "черно-белите" разбиха гостуващия атински гранд Панатинайкос с 4:1, а шокираща грешна стъпка на другия конкурент в битката за трофея АЕК ги изстреля на върха в класирането.

С днешния успех ПАОК поведе колоната със 77 точки - две повече от АЕК, който допусна поражение от финалиста в Лигата на конференциите Олимпиакос (0:2). По този начин отборът на Десподов се откъсна на две точки пред атинския си съперник и държи съдбата в собствените си ръце.

В последния кръг от сезона предстои градско дерби с Арис, който е далеч от призовите места, докато АЕК ще играе с последния в първата шестица тим на Ламия.

Това означава, че победа или равенство ще осигури на "двуглавите орли" първа титла от сезон 2018/2019 насам.

Днес българското крило бе титуляр за отбора си и игра малко повече от 80 минути, след което бе заменен от Виейриня, който след това реализира и предпоследния гол в мача. Тайсон изведе ПАОК напред след 37 минути футбол, а Андрия Живкович удвои от дузпа в 72-ата минута на двубоя. Александър Йеремейеф съживи надеждата за Панатинайкос с гол за 2:1 в 78-ата минута, но Виейриня добави трети в 89-ата минута, а Живкович приключи всичко за 4:1 във втората минута на продължението.

Дербито на Солун е в неделя (19 май) от 20:00 часа на стадиона на Арис. По същото време в Атина АЕК ще посрещне Ламия.