Кирил Десподов записа 15 минути игра при комфортен европейски успех на ПАОК, приближил гръцкия шампион до място в основната фаза на турнира Лига Европа.

Преди седмица солунският клуб отпадна по изключително драматичен начин от квалификациите в Шампионска лига, а жребият в Лига Европа го прати на дуел срещу наглед доста по-скромния ирландски първенец Шамрок Роувърс.

И разликата в класите си пролича ясно тази вечер в Солун, като домакините комфортно взеха първия мач с 4:0, а едва ли някой вярва, че в реванша може да има интрига.

За съжаление родният национал Кирил Десподов имаше доста периферна роля в сблъсъка, след като бе част от четворна смяна в 79-ата минута. Тогава резултатът вече бе 3:0 в полза на гърците, а треньорът Разван Лучески даде почивка на основните си атакуващи играчи, включвайки резерви на тяхното място.

В оставащите 11 минути до редовното време, заедно с петте продължение, които съдията даде, Десподов и компания все пак успяха да изработят още едно попадение. Първо Фьодор Чалов пропусна дузпа, а в последните секунди Абдул Рахман Баба се разписа за 4:0.

Все пак гърците нямаха толкова лек мач до първото попадение, което дойде с доза късмет в петата минута на добавеното време на първото полувреме, когато Клиъри си отбеляза автогол.

С началото на второто полувреме обаче Тайсон и Янис Константелиас набързо решиха всичко в срещата.

Тази вечер в Лига Европа видяхме още един роден национал в действие, като това бе бившият капитан на България Георги Костадинов.

Той изигра цял мач за кипърския първенец АПОЕЛ, като трябваше да го прави на неприличната за него позиция на централен защитник.

АПОЕЛ имаше гостуване на латвийския шампион РФС, като загуби с 1:2, но все пак запази шансовете си за реванша в Никозия след седмица.

Домакините от Латвия с две попадения през първата част, но АПОЕЛ намали още в 51-ата минута чрез Юсеф Ел Араби, а до края имаше достатъчно шансове да достигне до реми, но не успя да го стори.