Кирил Десподов този път остана на пейката на ПАОК, но пък отборът имаше нужда от появата му, за да посигне късен успех в битката за титлата.

"Орлите" от Солун победиха с 2:0 в гостуването си на Атромитос, като по този начин остават на върха в Суперлигата и след 21-ия кръг.

ПАОК имаше тотален контрол над днешния мач, но така и не успяваше да реализира положенията си, а и те не бяха толкова опасни.

Наложи се в 72-ата минута треньорът Разван Луческу да пуска Кирил Десподов на мястото на сръбския национал Андрия Живкович. Смяна, която в последните 2-3 месеца свикнахме да виждаме в обратен вариант.

Появата на Десподов, както и на Щефан Шваб изостриха атаките на солунския клуб, а това в крайна сметка доведе до заслужена, но изстрадана късна победа.

Самият Шваб вкара минута преди края на редовното време, а в 93-ата Янис Константелиас оформи крайния резултат в този мач, в който ПАОК уцели вратата само в два от общо 21-те си удара.

Така Десподов и компания водят в класирането с 50 точки, АЕК има 48, Панатинайкос е с 47 след победата си в голямото дерби срещу Олимпиакос, който пък е четвърти с 41 точки.