ПАОК се класира за основната схема на турнира Лига Европа след победа в Ирландия над Шамрок Роувърс с 2:0. Кирил Десподов вкара втория гол в 75-ата минута, като интригата вече отдавна бе изтрита - ПАОК би и с 4:0 у дома преди седмица.

Така капитанът на националния ни отбор може да се изправи срещу бившия си тим Лудогорец, ако така реши жребият днес.

Друг български национал - Георги Костадинов, влезе като резерва в 80-ата минута за АПОЕЛ (Кипър), който победи с 2:1 в продължения Ригас от Латвия, но след същия резултат преди седмица се стигна до дузпи. Там латвийците показаха по-здрави нерви и елиминираха тима на българина.

Останалите резултати от реваншите в плейофния кръг на турнира:

Елфсборг (Швеция) - Молде (Норвегия) - 0:1 (1:0), 4:2 след дузпи

Андерлехт - Динамо Минск 1:0 (1:0)

Аякс - Ягелония (Полша) 3:0 (4:1)

Бешикташ - Лугано (Швейцария) 5:1 (3:3)

ФКСБ (Румъния) - ЛАСК (Австрия) 1:0 (1:1)

Хартс (Шотландия) - Виктория Пилзен 0:1 (0:1)

Борац (Босна) - Ференцварош 1:1 (0:0), 2:3 след дузпи

Бачка Топола (Сърбия) - Макаби Тел Авив 1:5 (0:3)

Рапид (Виена) - Брага 2:2 (1:2).

Днес в 14:00 часа е жребият за основната схема, като Лудогорец ще научи осемте си съперници там. Новият регламент е като този в Шампионската лига, където няма групи, а всеки отбор среща 8 тима, четири у дома и четири - навън, а после се прави крайно класиране на всички.