Килиан Мбапе погълна интригата във френския футбол (доколкото я е имало) с невероятно изригване в дербито ПСЖ - Лион.

Нападателят, изиграл изумително Световно първенство и вдигнал титлата с Франция през лятото, наниза четири гола за 13 минути през второто полувреме, а лидерът смаза отбора, сочен за основен конкурент, с 5:0.

До тези феноменални 13 минути от 61-вата до 74-ата, мачът бе нервен, а главната роля бе за рефера Антони Готие и видеоасистентите му в стаичката с монитори.

В осмата минута Готие справедливо даде дузпа за ПСЖ, когато Мбапе бе повален от вратаря на гостите Антони Лопес. Неймар вкара - 1:0.

Но играта се поизравни, Лион погледна смело към попадение, а в 32-рата минута получи и предимство от един човек. Преснел Кимпембе бе изгонен с директен червен картон след гледане на видео, въпреки че Готие му показа само жълт.

Още 13 минути по-късно, Лион също остана с 10 души, след като Лукас Тусар получи втори жълт картон. В този момент играта бе равностойна, а гостите имаха по-добрите положения.

След почивката ПСЖ хвана съперника на контраатаки и ситуациите се заредиха в огромните пространства в полето на Лион.

Мбапе вкара четири пъти в 61-вата, 66-ата, 69-ата и 73-ата минути, за да оформи крайния резултат, като дуетът между него и Неймар просто разкъса на парчета защитата на гостите.

ПСЖ счупи рекорд на френския футбол - първи отбор с 9 победи в първите 9 мача от шампионата.

Головата разлика на тима е +26, а разликата с втория Лил - 8 точки.