Барселона завърши наравно 1:1 при гостуването си на Валенсия в среща от осмия кръг на испанската Примера и загуби първото си място.

В четвърти пореден мач от шампионата хората на Ернесто Валверде не успяха да победят, а в трети пореден не стигнаха до повече от едно попадение.

Това им се наложи и днес, след като Валенсия откри резултата още във втората минута. Гол на Лео Меси възстанови равенството още преди почивката, но до края каталунците така и не успяха да стигнат до победно попадение.

Снимка: AP/БТА

Валенсия игра силно в защита, но шампионите не направиха достатъчно, за да убедят, че заслужават победата. Непрекъснатото владеене на топката и обикалянето в радиус на наказателното поле на съперника не донесоха нужната острота.

Меси бе единственият, който носеше разнообразни действия в атаката на Барселона, но Валенсия надгради от нулевото равенство срещу Манчестър Юнайтед и игра още по-концентрирано в отбрана.

Езекиел Гарай откри още във втората минута за домакините след центриране от корнер, но това не смути Барса. Лионел Меси изравни в 23-а минута след страхотно двойно подаване, което започна с пас на аржентинеца между краката на бранител.

Голът бе великолепен, но импулсът за гостите явно не бе достатъчен, защото те се затрудняваха в изграждането на нови опасни атаки.

Валенсия разчиташе на контраатаки, някои от които бяха застрашителни за Тер Щеген, а на отсрещната врата Меси, Суарес и Коутиньо направиха пропуски.

Така крайният резултат оставя Севиля на върха с 16 точки след победа днес над Селта с 2:1. Барса е на второ място с 15, а същият актив има и Атлетико, който днес би трудно Бетис вкъщи с 1:0.