Манчестър Юнайтед и Ливърпул ще играят голям четвъртфинал за Купата на ФА на "Олд Трафорд".

Това е голямата новина на вечерта в Англия, след като двата отбора победиха в осминафиналните си сблъсъци, а преди това бе теглен жребий за надпреварата.

Юрген Клоп отново заложи на голям брой играчи от академията заради контузените и натоварената програма, но това не спря мърсисайдци за домакинска победа над Саутхемптън от Чемпиъншип с 3:0.

Ливърпул игра с голям брой безизвестни за световния футбол играчи, а двама 18-годишни от тях се записаха сред голмайсторите. Луи Кумас откри резултата чрез щастлив рикошет в 44-ата минута, а през втората част на два пъти се разписа Джейдън Данс. Първо в 74-ата минута, а след това и в 88-ата чрез добавка след спасен удар на Конър Брадли.

В същото време Манчестър Юнайтед постигна изключително трудна победа като гост на Нотингам Форест с 1:0.

След много пропуски на двата отбора жокер за "червените дяволи" отново се оказа Каземиро, като той вкара след центриране от статично положение в 88-ата минута. Цената на победата за бразилеца беше разкървавена глава в ситуацията.

Драма имаше и на "Стамфорд Бридж", където Челси победи втородивизионния Лийдс с 3:2. Българският национал Илия Груев не беше в групата за мача.

Без него йоркшърци поведоха рано чрез гол на Матео Джоузеф. До края на полувремето Никълъс Джаксън и Михайло Мудрик обърнаха за лондончани. В 59-ата минута Джоузеф отново вкара за 2:2, но в последната минута на редовното време Конър Галахър донесе успеха за домакините.

В четвъртфиналите те ще домакинстват на другия колос от Чемпиъншип Лестър.

В друг мач Уулвърхемптън победи Брайтън с 1:0 и ще домакинства на Ковънтри Сити.