Ботев (Враца) на практика си осигури спасението в елита.

Врачани посигнаха домакински успех с 2:0 над Берое, като по този начин оглавиха групата от шест тима, замесени в битката за оцеляване.

Ботев събра актив от 32 точки, като макар на теория все още има минимален шанс за изпадане, той минава през доста сложен и нереалистичен сценарий в оставащите три кръга.

Шанс да се спаси окончателно и на теория пък имаше Берое при победа днес, но старозагорци остават с 30 точки и ще трябва да положат още малко усилия, за да си осигурят спокойствие.

Ключови за победата на врачани се оказаха две бързи попадения в рамките на три минути през втората част.

Първо младият местен талант Мирослав Маринов откри в 59-ата минута, а три по-късно опитният Даниел Генов бе изведе на отлична позиция и мушна топката между краката на вратаря Иван Караджов за 2:0.

Това се оказа и крайният резултат на стадион "Христо Ботев", а три кръга преди края на сезона, ситуацията в битката за спасение изглежда следната.

Ботев има 32 точки, Берое е с 30, Пирин има 27, Септември 25, Хебър 23, а Спартак е на дъното с 21.