Отново инфарктни развръзки белязаха решаващите двубои от груповата фаза на Купата на африканските нации. Петкратният шампион на Африка Камерун беше на броени минути от срамна елиминация още в групата, но все пак се промъкна инфарктно за осминафиналите на тазгодишната надпревара.

"Неукротимите лъвове" надвиха Гамбия с 3:2 и продължават напред като втори от група "С" и ще играят с Нигерия.

ВИДЕО С ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК>>>

Три минути преди края камерунците губеха с 1:2, а дори и равенство щеше да ги изхвърли, защото преди този мач имаха само една точка. Автогол на Джеймс Гомес в 87-ата и попадение на Кристофър Уу в 90-ата обаче донесоха обрата, който остави тима на Ригоберт Сонг в турнира.

В добавеното време гамбийците стигнаха до още един гол, но той правилно не беше зачетен заради игра с ръка в стил "Марадона". Така Гамбия отпада от турнира като последен в групата.

Голямата новина в състава на Камерун беше отсъствието от титулярите на Андре Онана. Вратарят на Манчестър Юнайтед беше оставен на пейката за сметка на своя племенник Фабрис Ондоа, който беше под рамката и в първата среща, за която Онана закъсня.

В другия двубой Сенегал надви Гвинея с 2:0 и финишира с пълен актив, а тимът на Наби Кейта също продължава като трети.