Мач, който не бе за хора със слаби сърца. Така може да се опише сблъсъкът между Севиля и Валенсия от междинния десети кръг в испанската Ла Лига, който завърши 1:1. На стадиона в сърцето на Андалусия мачът се игра с космическото 14-минутно продължение заради коридата и огромните нерви.

ВИДЕО С НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК>>>

Неостаряващият Единсон Кавани изведе Валенсия напред в 6-ата минута, но домакините успяха да изравнят чрез Ламела в 86-ата. Интересното обаче тепърва предстоеше.

Първо с директен червен картон бе изгонен Папу Гомес, който свали на тревата откъсващия се нападател на Валенсия Джъстин Клуйверт - син на легендата на Барселона и Нидерландия Патрик Клуйверт. Ситуацията бе преразгледана с VAR и санкцията бе заменена само с жълт картон, но пък бе изгонен Кике Салас и това доведе до дузпа за гостите.

Тя бе поверена на капитана на "прилепите" Хосе Гая, но Боно спаси и в крайна сметка донесе точката на представящия се неубедително този сезон Севиля, където преди 3 кръга треньорът Лопетеги бе заменен с Хорхе Сампаоли.

С точката Валенсия вече има 15 на осмото място, докато Севиля е 11-и с 10 точки и в следващия кръг ще има възможно най-трудната задача - гостуване на шампиона Реал Мадрид на "Бернабеу".