Челси се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Лигата след голяма драма с дузпи срщеу Нюкасъл на "Стамфорд Бридж".

Срещата завърши при резултат 1:1 в редовното време, а при дузпите "сините" от Лондон триумфираха с 4:2.

Така Нюкасъл не успя да продължи серията си с отстраняване на гиганти в турнира, като преди това взе скалпа на Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед.

А беше толкова близо.

"Свраките" водеха почти цял мач в резултата, след като поведоха в 16-ата минута с попадения на Калъм Уилсън, който се възползва от фрапантна грешка на бранителя Беноа Бадиашил.

Челси натискаше здраво, но стигна до изравнително попадение благодарение на играч на гостите. Кийрън Трипиър, който се намира в ужасяваща форма влезе като резерва и подари гол на Михайло Мудрик в 92-ата минута.

Двата тима след това биха дузпи, а Трипиър бе пъривят играч, който пропусна. След това пропуск и на Мат Ричи от бялата точка прати Челси на полуфинал.

За тази фаза се класира и Фулъм, който удари Евертън като гост също с дузпи. Мачът в редовното време завърши при 1:1, а при наказателните удари "котиджърс" победиха със 7:6.

Третият полуфиналист е втородивизионния Мидълзбро, който очаквано победи Порт Вейл като гост с 3:0.

В сряда вечерта Ливърпул приема Уест Хям в последния четвъртфинал.