Динамо (Киев) е на една крачка от влизане в групите на Шампионската лига въпреки всички обстоятелства, които правят футболния сезон на този отбор, и останалите украински клубове, далеч от нормален. Грандът от столицата на Украйна победи с 2:1 като гост Щурм в Грац с продължения, с което си осигури място в плейофа на турнира на шампионите.

Расмус Хойлунд откри за австрийския тим в 27-мата минута и изравни общия резултат в двата мача (след 0:1 в първия). Динамо натискаше в края на редовното време и Денис Гармаш удари греда в последните секунди. Но - продължения.

Там вкара Костянтин Вивчаренко в 97-мата минута, а в края на първата част от продълженията бе изгонен Саркария от домакините за втори жълт картон. Виктор Циганков довърши работата с попадение в 112-ата минута и Динамо е на един съперник от групите. Разбира се, той не е кой да е - Бенфика. Колосът от Лисабон нямаше никакви проблеми и в реванша с датския Мидтиланд, като спечели с 3:1 и общ резултат 7:2.

Продължения и драми имаше и в Айндховен, където домакините от ПСВ изравниха в третата минута на добавеното време срещу Монако за 2:2, за да се стигне до допълнителни 30 минути (1:1 в първия мач). С глава вкара Ерик Гутиерес, спасявайки нидерландския тим, който преди това по чудо не допусна решаващ гол за 1:3. Гредата помогна малко преди изравняването, както и в първите секунди на продължението, тогава след удар на Бреел Емболо. И, както футболът обича да прави, топката влезе в другата врата - опитният Люк де Йонг, завърнал се в родния клуб, заби за 3:2 в 109-ата минута, с което ПСВ е в плейофа.

Най-голямата изненада дойде в Будапеща, където азербайджанския Карабах помете с 3:1 домакините от Ференцварош и с общ резултат 4:2 е в следващата фаза, на една преди групите. Така азерите сложиха на колана скалпа и на унгарския шампион, след като направиха същото и с този на Швейцария Цюрих в миналия кръг от квалификациите.