Милан най-сетне спечели извън Милано на старта на новия сезон, в който защитава титлата си в Италия.

Грандът измъкна трудно 2:1 на стадиона в Генуа срещу смелия тим на Сампдория, като дузпа в средата на второто полувреме занесе точките в автобуса на гостите. Оливие Жиру реализира от 11 метра, след като негов удар с глава бе блокиран с ръка от играч на Самп.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ПОБЕДАТА НА МИЛАН>>>

Наказателният удар даде глътка въздух на Милан, който игра през цялото второ полувреме с човек по-малко. В 47-ата минута Рафа Леао бе изгонен с втори жълт картон, след като опита задна ножица, но изрита в главата Алекс Ферари от домакините.

По-рано Месиас бе дал аванс на Милан, а Филип Дуричич изравни. Това е първа победа на шампиона като гост след две ремита в предишните две визити от старта на първенството.

С нея "росонерите" събраха 14 точки, колкото има и Наполи на върха в класирането.

По-рано в събота два късни гола дадоха победи на други два от големите фаворити в Италия.

Наполи победи Специя с 1:0, като Джакомо Распадори вкара в 89-ата минута.

ВИЖТЕ КАК СПЕЧЕЛИ ИНТЕР В КРАЯ>>>

Също минута преди края Марсело Брожович донесе успеха на Интер с 1:0 на "Сан Сиро" над Торино.