Реал (Мадрид) не успя да победи мексиканците от Америка, завършвайки при резултат 2:2 във втората си предсезонна контрола, която този път бе играна в Сан Франциско. В първата "белите" загубиха от Барселона с 0:1 в Лас Вегас.

ГЛЕДАЙТЕ ВИДЕО РЕПОРТАЖ ТУК >>>

Началото бе вълнуващо, след като мексиканския тим откри резултата още в петата минута. Нападателят Енри Мартин получи хубав пас от Мигел Лаюн и се озова сам срещу Андрий Лунин, като нямаше проблем да го преодолее за 1:0. Карим Бензема обаче изравни още при първата възможност за Реал - в 22-ата минута. Френската голова машина се разписа с прекрасен удар извън наказателното поле за 1:1.

Останалите два гола в мача бяха от дузпи, като първо Реал поведе с 2:1 в 54-ата минута, когато Маурисио Рейес събори Лукас Васкес в наказателното поле. Еден Азар не сгреши от 11 метра и даде преднина на своя тим.

Осем минути преди края обаче и Америка получи дузпа, когато Алваро Фидалго, който е бивш футболист на дубъла на мадридския гранд, преодоля от бялата точка Лунин за крайното 2:2.