Отборите на Арда и Ботев Враца завършиха наравно 1:1 в Кърджали в мач от 28-ия кръг на българския футболен шампионат.

С равенството поне засега Арда затвърди осмото си място в класирането с 40 точки, като вече води с три на Локомотив София. Ботев пък записа шести пореден мач без успех и е 11-и с 25 точки.

През първото полувреме най-добрият шанс се откри пред врачани, след като Браян Перея финтира между двама бранители и стреля от чиста позиция, но Анатоли Господинов напарави супер спасяване.

И двете попадения паднаха през втората част. Добрата игра на гостите даде резултат в 57-ата минута, когато Даниел Генов се разписа от близка дистанция след центриране от левия фланг на Момчил Цветанов.

Арда обаче успя да изравни 15 минути преди края след точно изпълнена дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Диего Фераресо срещу Абубакар Тунгара. След дълги спорове Радослав Цонев застана зад топката и отбеляза от бялата точка.

Така Ботев за седми пореден път не успя да победи Арда в българския елит. Последният успех дойде през 2020-а.