Манчестър Юнайтед спечели първата си победа в Премиър лийг от 18 февруари насам. Футболистите на Ерик тен Хаг взеха трите точки срещу Евертън с 2:0 у дома на "Олд Трафорд", след като в предишните два кръга допуснаха поражения в градското дерби с Манчестър Сити като гост и изненадващо такова от Фулъм вкъщи.

Основните действащи лица в съботния следобед бяха Алехандро Гарначо, Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд.

Гарначо спечели двете дузпи за "червените дяволи", превръщайки се в първият играч с подобно постижение за тима в ерата на Висшата лига. Фернандеш и Рашфорд пък ги реализираха и така осигуриха победата на своя отбор.

Португалецът откри резултата от 11 метра в 12-ата минута, докато Рашфорд се разписа също от бялата точка, но в 36-ата.

Освен постижението на Гарначо, Юнайтед за първи път може да се похвали с двама различни играчи, реализирали от дузпи в рамките на първо полувреме в Премиър лийг.

Юнайтед е на шесто място в класирането с 47 точки и води с пет пред следващия в подреждането - Уест Хем. "Карамелите" пък са шестнадесети с 25 и само пет ги делят от първия изпадащ, който е Лутън.