Петнадесетата си победа за сезона постигна ЦСКА, макар и по не кой знае колко убедителен начин. "Армейците" се измъчиха срещу ЦСКА 1948 и то при положение, че повече от полувреме играха с човек повече. Все пак обаче футболистите на Нестор Ел Маестро спечелиха с 2:1, но за целта тярбваше да чакат до 94-ата минута, когато падна и победното попадение.

Изненадващо домакините поведоха в резултата още в 11-ата минута, при това след наистина красива атака. Педриньо центрира с външен фалц от лявото крило, а в наказателното поле Евгений Сердюк засече топката с глава, за да преодолее Густаво Бусато за 1:0.

ЦСКА взе инициативата след полученото рано попадение, но без да има кой знае какъв успех. Креативността в атаката на гостите просто липсваше и те се надяваха да стигнат до нещо съществено най-вече след центрирания от корнери - през първото полувреме изпълниха почти 10, ала без успех.

В края на първата част Неделко Пишчевич от домакините получи втори жълт картон и бе изгонен, но дори и численото преимущество сякаш не бе от особена полза за ЦСКА.

Все пак столичани стигнаха до изравняване - Данило Асприля, който влезе като смяна на Фернандо Каранга, направи резултата 1:1. Колумбиецът изскочи зад защитата и превърна в гол чудесен пас на Джонатан Линдсет.

Победното попадение пък дойде след изцяло норвежка комбинация, в която отново Линдсет беше асистент. В четвъртата минута на добавените общо седем той подаде на Улаус Скаршем, който от няколко метра осигури трите точки на своя тим - 2:1.

Така първите три тима в класирането отново са с равен брой точки - 51, като ЦСКА е трети. Лудогорец и Черно море обаче тепърва ще играят своите мачове от този кръг, а "орлите", които са лидер, имат и отложен мач точно срещу ЦСКА 1948.