Изключителни емоции предложи лондонското дерби между Тотнъм и Челси от 11 кръг на английската Висша лига. Горещият двубой бе спечелен от "сините" с 4:1, но не и без помощта на съдията Майкъл Оливър.

Най-добрият съдия вдигна два ранни червени картона на домакините, с което на практика реши всичко в двубоя.

Дербито бе по-специално за мениджъра на Челси Маурисио Почетино, който се завърна на стадиона на бившия си тим Тотнъм, където прекара 5 години. Спецът обаче бе посрещнат по най-лошия начин, след като Кулушевски вкара за "шпорите" още в шестата минута.

След което в главно действащо лице се превърна системата VAR и споменатият вече Оливър, който е съдия номер 1 на Англия. В 21 минута Стърлинг изравни, но голът бе отменен заради игра с ръка и 3-минутно разглеждане на ситуацията.

Getty Images

Челси все пак стигна до гола в 33 минута, но по скандален начин. Първо Кайседо вкара топката в мрежата, но отново VAR отсъди засада. Оказа се обаче, че секунда преди това има нарушение в наказателното поле и отново системата за видео повторение се намеси.

А съдията бе категоричен - дузпа за Челси, но и червен картон за Ромеро.

Коул Палмър прати топката в мрежата за 1:1, а първото полувреме се игра с цели 12 допълнителни минути заради много спирания.

В самото начало на второто полувреме пък отново Майкъл Оливър бе в центъра на вниманието. Той изгони втори играч на Тотнъм - Удоджи, принуждавайки домакините да изпаднат в глуха защита.

Опълчението издържа до 75 минута, когато Никълъс Джаксън вкара за 2:1. Тотнъм обаче не се предаде и малко след това сензационно стигна до изравнителен гол. Който бе отменен отново след...консултация с VAR и нова засада.

В продължението на мача пък Джаксън вкара гол-близнак с предишния си за 3:1, а след това добави и още един за крайното 4:1, оформяйки хеттрика си.

Това бе първа загуба за Тотнъм от началото на сезона в Англия, но тя бе достатъчна, за да свали тима от първото място в класирането. Там остава Манчестър Сити с 27 точки, а "шпорите" са с една по-малко.

След победата пък Челси е десети с 15 точки, като идната неделя ще има тежка задача срещу шампиона Сити.