ЦСКА се изкачи на първо място в класирането след безпроблемна победа с 3:0 срещу Хебър.

На стадион "Българска армия" домакините бяха видимо по-добрият тим и заслужено взеха трите точки.

Матиас Фаетон откри резултата в продължението на първата част, а в 59-ата минута Майкъл Естрада удвои. Резервата Станислав Шопов вкара трети гол, разписвайки се с ефектен шут в 90-ата минута.

"Червените" бяха без наказания си капитан Амос Юга, а на пейката остана голмайсторът Дюкенс Назон, но въпреки това успяха да пречупят тима на Любослав Пенев.

С този успех ЦСКА е лидер с 35 точки - с две повече от Лудогорец, но "орлите" са с двубой по-малко.

БТА

И нещо любопитно - преди мача ЦСКА се включи в инициатива за подкрепа на бездомни кучета. Клубът ще дарява 10 процента от прихода от колекцията "Винаги верен" на Бандата на 1500-те/1500 Dog Gang, за да продължат стремежа си да превърнат София в град без бездомни животни, информираха от клуба.

За да популяризират кампанията, играчите на ЦСКА излязоха с кучета на терена.