Черно море спечели гостуването си на пловдивския Ботев с 2:0 в мач от първата шестица на родния шампионат.

Успехът бе първи за "моряците" от пет мача насам, които за последно се поздравиха с три точки на 1 март.

За Ботев пък поражението бе първо през календарната година, а получилият се резултат сериозно заплете битката за четвъртото място.

Ако ЦСКА успее да спечели Купата на България, то именно четвъртото място ще даде шанс за участие в Европа, а Ботев, Черно море и Берое са разделени от само три точки.

Мачът на тренировъчната база на Ботев в Коматево не бе от най-впечатляващи, а интересните ситуации бяха рядкост.

Решителни се оказаха двете късни попадения на Патрик Андраде.

В 83-ата минута той успя да открие със страхотен удар от дистанция, като не остави никакъв шанс на вратаря Кайзер.

Пет минути по-късно Ндонгала проби и центрира, а Андраде намери място в разредената "жълточерна" отбрана и без проблеми удвои.