Лил остава на върха във френското първенство в един от най-драматичните завършеци на шампионат в цяла Европа.

"Песовете" победиха у дома с 2:0 Ница, като и двата гола вкараха турски национали. Неостаряващият Бурак Йълмаз даде аванс на домакините в 13-ата минута, а Мехмет Челик удвои след почивката.

35-годишният Бурак изживява пролетта на своя футболен ренесанс - той има вече пет гола в последните 5 мача на Лил, а за Турция наниза хеттрик срещу Нидерландия преди месец в световните квалификации.

Лил остава първи със 76 точки, след като по-рано в събота ПСЖ трудно измъкна 2:1 у дома срещу Ланс. Неймар и Маркиньос вкараха за шампионите, които са втори със 75 т. Ако спечели у дома срещу Лион в неделя вечер, Монако ще е със 74. Три отбора, събрани в две точки!

Лил не е бил шампион от 2011-а, което бе и последната титла на Франция, спечелена преди "ерата Катар" - така наричат влизането на катарските пари в ПСЖ. "Песовете" са на три победи от нова титла, която би била четвърта в тяхната история.

Остават им двубои навън с Ланс и Анже, както и у дома срещу Сент Етиен.

Реално само първият от тези съперници играе "за нещо" - бори се за квота за евротурнирите, но във френската лига този сезон логиката е тотално зачеркната и мачовете са напълно непредвидими. Добрата новина за Лил е, че формата на отбора като гост е уникална - 10 победи и едно реми в последните 11 мача! У дома колебанията са по-сериозни...

ПСЖ предстои да играе навън с Рен и Брест, а както и на свой терен с Реймс. Три мача, които изглежда логично да бъдат спечелени.

Монако посреща довечера Лион, има и домакинство на Рен, а гостуванията са на Реймс и Ланс. С две думи - едни и същи тимове ще решат първенството като арбитри, защото програмата на трите претендента е сходна.