Две момчета на 19 и 21 години побъркаха колоса Милан насред "Сан Сиро" и вкараха головете на победата за Борусия (Дортмунд) в стадиона-катедрала.

Германският отбор спечели с 3:1 като гост в мач от група F на Шампионската лига, а попаденията на Джейми Байно-Гитънс в 59-ата и на Карим Адейеми в 69-ата минута бяха кинжалът, който прониза седемкратния крал на Европа.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ДРАМИТЕ В ГРУПА F>>>

Милан можеше да поведе още в 6-ата минута, но опитният Оливие Жиру изпусна дузпа. Четири минути по-късно гостите получиха право на 11-метров удар и Марко Ройс показа на Жиру как се прави - 0:1.

Страхотен гол по диагонала на Сами Чуквуезе в 37-ата минута върна паритета и вдигна стадиона за подкрепа към росонерите.

Резултатът се запази до средата на второто полувреме, а Милан търсеше повече победата, защото изоставаше в точките в групата. Но получи два удара - нокаутиращи.

19-годишният Байно-Гитънс, дете от школата на Манчестър Сити, потърсило реализация в Дортмунд, наниза гол за 1:2. Именно тийнейджърът, който дебютира като титуляр в Шампионската лига, бе съборен и за дузпата, от която Борусия бе повел.

Резервата Адейеми (21 години) пък е звездата на младежкия тим на Германия. Той вкара в 69-ата минута и съвсем смълча "Сан Сиро". Дортмунд се класира на осминафинал, като вече има 10 точки.

Шокът за гранда в червено и черно е голям, но поне - не фатален.

В другия мач от групата Нюкасъл бе на път да спечели в Париж изненадващо с 1:0 срещу ПСЖ, докато не бе отсъдена скандална дузпа за домакините в седмата минута на добавеното време. Топката срещна гърдите на защитника Ливраменто от гостите, а оттам се чукна и в лакътя му, който бе до тялото.

Инструкциите към реферите са ясни - ако е след рикошет, игра с ръка няма. Шимон Марчиняк, един от най-опитните съдии в Европа, не даде дузпа. Но от стаята за ВАР му препоръчаха да иде да гледа повторение, след което той промени решението си. Килиан Мбапе вкара за 1:1 и нещата в групата се промениха драстично.

Нюкасъл бе повел в 24-ата минута, когато Джанлуиджи Донарума сбърка, а Александър Исак вкара в добавката. Английският отбор се нареди стабилно в своята половина и се бранеше смело. А при победа щеше да е със 7 точки втори в класирането, напълно в играта за осминафинал и държащ съдбата си в своите ръце в последен "мач -финал" в групата срещу Милан (който е с 5 т.) на 13 декември у дома. Сега двата тима влизат в този двубой с по пет точки.

Ремито променя ситуацията и за ПСЖ, който вече държи съдбата си в ръцете. Френският шампион е втори в групата със 7 т. и отива в Дортмунд в същия ден, като реми може да не му стигне за класиране - ако Нюкасъл спечели в другата среща. Но успех в Германия праща парижани на осминафинал.