Ден №3 от континенталната надпревара на Северна и Централна Америка - "Голд Къп", бе белязан от две донякъде изненадващи победи.

Те се случиха в мачовете от Група "С", след които радостта бе за отборите на Панама и Мартиника.

Първо на стадиона "DRV PNK" във Форт Лотърдейл, който ще е новият дом на Лионел Меси след трансфера му в Интер (Маями), излязоха тимовете на Ел Салвадор и Мартиника.

И макар Ел Салвадор да бе фаворит срещу френския отвъдморски департамент с население от 300 000 души, то колоритните играчи от Мартиника успяха да спечелят с 2:1.

Стадионът в покрайнините на Маями бе изпълнен с доста салвадорци, но ентусиазмът им бързо спадна, когато само в рамките на 16 минути Патрик Бърнер и Кевин Фортуне изведоха островитяните от Мартиника напред с два гола.

И макар в продължение на 40 минути Мартиника да игра с човек по-малко на терена, силите на Ел Салвадор стигнаха само за почетен гол от дузпа в последната 95-а минута.

В другия мач от групата един срещу друг се изправиха двата големи фаворита за продължаване напред - Коста Рика и Пананма.

Тук костариканците бяха сочен като лек фаворит преди мача, но Панама успя да спечели с 2:1.

Хосе Фаярдо откри в 23-ата минута, а Жоел Барсенас удвои в 68-ата, с което осигури панамската победа.

За Коста Рика почетен гол в самия край отбеляза Аарон Суарес.