Докато ЦСКА вече е на подготовка за новия сезон, неговият централен нападател е в другия край на света и се забавлява с екипа на националния си отбор.

Дюкенс Назон бе играч на мача за Хаити, който победи с 2:1 Катар на старта си на турнира "Голд Къп" - първенството на Централна и Северна Америка, а и на региона, както виждаме от състава на надпреварата.

Срещата се игра на 72-хилядния стадион "NRG" в Хюстън, където ще има мачове и на Мондиал 2026. Арената бе почти празна, с изключение на няколко хиляди фенове на хаитяните, които подкрепяха своите.

Мачът не започна идеално за тях - Юсуф Абдурисаг откри за Катар в 20-ата минута. В добавеното време на първото полувреме обаче бе отсъдена дузпа за Хаити и деветката Назон вкара от 11 метра.

А после поведе отбора да се радва заедно с култов, без съмнение, заучен предварително танц.

Назон и партньорът му в атака Френдци Пиеро (Макаби Хайфа) продължиха да тормозят отбраната на съперника, но не успяваха да вкарат втория гол. До 7-ата минута на добавеното време, когато играчът на ЦСКА хитро прехвърли топката зад отбраната на влизащ от дълбочина съотборник, който я сервира на празна врата за Пиеро - 2:1.

Така Хаити тръгва с три точки в група В, където също тази сутрин Мексико разпиля Хондурас с 4:0.

В четвъртък отборът на Назон среща точно мексиканците, при това в Глендейл, Аризона, където атмосферата се очаква да е почти като на "Ацтека" в Мексико Сити.