Милан влезе в градското дерби като аутсайдер и с треньор, който бе с един крак вън от клуба, но нещата се преобърнаха в съвсем друга посока в рамките на 90 минути в неделя вечер. "Росонерите" спечелиха "Дерби дела Мадонина" с 2:1 и шокираха големия си съперник, а пък Пауло Фонсека със сигурност си осигури още време като треньор на отбора, след като бе спряган за уволнение усилено в последните дни.

С тази победа приключи кошмарната за Милан серия от шест поредни загуби срщеу "нерадзурите". Това е първи успех в дербито за "Ил Диаволо" от 3 септември 2022 година насам.

Американският национал Кристиан Пулишич вкара първото попадение - 1:0 в 10-ата минута, а статистиците отчетоха, че Милан повежда в дербито в шампионатен мач за първи път от четири години насам. Последно това се случва през октомври 2020-а, когато Златан Ибрахимович открива резултата.

Интер обаче бързо се съвзе и се върна в мача. Шампионите изравниха в 28-ата минута чрез Федерико Димарко, който направи 1:1 в 27-ат минута с удар по земя.

През второто полувреме ВАР провери потенциална дузпа за Милан след контакт между Тами Ейбрахам и Ян Зомер, ала такава не бе отсъдена.

Интригата бе жива до последно, а а Матео Габия се превърна в героят за Милан. Защитникът засече неспасяемо с глава центриране от свободен удар в 89-ата минута, за да донесе победата на своя тим - 2:1.

Двата тима от Милано са с по 8 точки след 5 кръга, като Интер е шести, а Милан - седми.