Драматични развои предложиха късните мачове от съботната програма в Серия А.

Лацио и Милан завършиха при равенство 2:2 на "Стадио Олимпико" в дербито от третия кръг, белязано от обрати и страхотни попадения. Страхиня Павлович даде аванс на "росонерите" в 8-ата минута, но Лацио осъществи пълен обрат в рамките на само пет минути на старта на втората част. Милан стигна до равенството след попадението на Рафаел Леао в 72-рата минута.

От началото на сезона в Серия А Лацио има победа, равенство и загуба, докато Милан все още няма успех от началото на сезона. "Росонерите" са на 14-а позиция с 2 точки.

По същото време пък Наполи взе драматична победа с 2:1 срещу Парма след обрат и късни попадения. Гостите стояха солидно до 76-ата минута, когато вратарят им бе изгонен и трябваше полеви играч да застане на вратата.

Наполи веднага се възползва от това и стигна до успеха с попадения в 92 и 96 минути. Изравнителният гол бе дело на Лукаку, който се разписа в дебюта си за "небесносините".