Реал Мадрид не успя да завърши сезона с победа, но и 1:1 срещу Атлетик Билбао беше достатъчен резултат в битката за второто място.

Цел, която остана в сянката на емоционалното сбогуване на Карим Бензема с клуба.

Преди двубоя от последния кръг на Ла Лига стана ясно, че французинът напуска "Сантяго Бернабеу" след 14 сезона с белия екип. И го направи подобаващо - с гол.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ЕМОЦИОНАЛНОТО СБОГУВАНЕ>>>

Бензема отбеляза от дузпа за Реал, а след това бе умишлено заменен, за да обере овациите. Целият стадион стана на крака, за да изпрати любимеца си. А той помаха за сбогом на феновете и напусна, като бе заменен от Лука Модрич.

Getty Images

Интересното е, че подобен жест на уважение имаше и за друг напускащ - Марко Асенсио. Анчелоти го пусна в игра за двайсетина минути, след което също демонстративно го замени, за да обере овациите. Емоционални моменти за Реал!

Любопитното обаче е, че това равенство можеше да коства второто място в класирането. Буквално до последните минути Реал бе трети, след като претендентът Атлетико водеше с 2:1 като гост на Виляреал. "Дюшекчиите" обаче допуснаха късен изравнителен гол и в крайна сметка остават с бронзовите медали.

Развръзка имаше и за последната евроквота - тази за Лига на конференциите. Тя отива при Осасуна, който успя да спечели ключова победа с 2:1 срещу Жирона и финишира на заветното седмо място. Останалите евроучастници от Ла Лига са - Барса, Реал, Атлетико, Реал Сосиедад и Севиля в Шампионската лига, а Бетис и Виляреал - в Лига Европа.