Шампионът на Висшата лига Манчестър Сити постигна убедителна победа с 4:1 над Фулъм в среща от четвъртия кръг.

"Гражданите" на Пеп Гуардиола продължават да се перфектни от началото на сезона и повеждат в класирането с пълен актив от 12 точки.

Звездата Ерлинг Холанд направи голям мач, като даде асистенция за Хулиан Алварес през първото полувреме, а през второто реализира хеттрик, единият от които от дузпа, отсъдена за фаул срещу Алварес.

Иначе Тимоти Рийн вкара след корнер за гостите, за да направи резултата 1:1 в 33-ата минута, а в края на полувремето дойде най-спорният момент, когато Нейтън Аке вкара за 2:1 за "гражданите" в позиция, в която неговият съотборник Мануел Аканджи бе в засада пред вратаря.

За Фулъм загубата е втора през сезона, като тимът е 13-и с четири точки.

Голямата изненада дойде на "Стамфорд Бридж", където Челси на Маурисио Почетино допусна загуба от Нотингам Форест с 0:1.

Домакините, които с новия си собственик Тод Бьоли изхарчика един милиард паунда, направиха не малко пропуски и съжалиха. Наказа ги бившият играч на Манчестър Юнайтед Антъни Еланга с гол в началото на второто полувреме.

Загубата е втора за Челси след тази от Уест Хям, а "сините" вече са 11-и в класирането с четири точки.

Тотнъм продължава силното си начало на сезона с трета победа в четири мача. Лондончани разбиха новака Бърнли с 5:2 като гост.

Тук също имаше хеттрик, като го реализира капитанът Хюн-Мин Сон. Кристиан Ромеро и Джеймс Мадисън добавиха по едно попадение, а за домакините точни бяха Лайл Фостър и Джош Браунхил.

В друг мач Брентфорд и Борнемут завършиха наравно 2:2 в Лондон, а в късния двубой Брайтън взе домакински успех над Нюкасъл с 3:1.