"Етър" (Велико Търново) спечели баража за оставане в Първа лига и си осигури участието в елита на България и през следващия сезон.

"Болярите" обърнаха "Дунав" и го победи в Русе с 2:1. По този начин великотърновци спечелиха сблъсъска с общ резултат 4:1.

"Дунав" пък ще играе директен мач за оставане срещу третия във Втора Лига - "Царско Село".

Това разочарование идва само година, след като "драконите" успяха да се класират за Лига Европа.

Залогът в мача бе огромен, а доказателството за това бе, че още в 5-та минута на терена се заформи меле, завършило с жълти картони за Димо Атанасов и Васил Шопов.

В 11-та минута Велко Батрович пропусна първото чисто положение за гол. Футболистът на "болярите" излезе на отлична стрелкова позиция, но Мартин Луков успя да спаси.

В ответната атака Мухамаду Мустафа можеше да открие за "Дунав" от чудесна позиция, но Христо Иванов отби топката и резултатът се запази 0:0.

Снимка: БТА

Втората част започна със слаб футбол, за да се стигне до 57-та минута. Юлиан Ненов качи топката на главата на Махамаду Мустафа и играчът на русенци простреля стража Иванов от 4-5 метра за 1:0.

62-та минута Даниел Младенов можеше да изравни и да реши нещата, но Мартин Луков спаси изстрела му, дошъл отдясно. Веднага след това Васил Шопов вдигна адреналина на публиката в Русе, но нападателят не успя отблизо да насочи хубаво топката в мрежата.

В 65-та минута Велко Батрович си спечели дузпа, използвайки по хитър начин хвърляне в краката му на вратаря Мартин Луков. Черногорецът не даде шанс от бялата точка на българския вратар и уби интригата в сблъсъка, русенци вече имаха нуда от 3 гола.

В 75-та минута двата тима останаха с човек по-малко след червените картони Самб Бадара от гостите и Михаил Милчев от "драконите". Милчев извърши нарушение срещу голмайстора на "виолетовите" и получи втори жълт картон, а сенегалецът получи директен червен картон за умишлен удар при спряла игра.

В самия край на мача Иван Стоянов си спечели фаул на опасна позиция, който сам реализира за 2:1 в позла на "Етър".