ЦСКА разгроми Етър с 4:0 и постигна най-убедителната си победа като гост през сезона.

Успехът за "червените" бе и най-убедителният далеч от София от февруари 2018-а, когато победиха Верея с 5:0.

Именно гостуванията бяха големият проблем за столичния гранд през този сезон, но от това нямаше и помен днес, най-вече през втората част, когато паднаха всичките попадения.

Може би повратният момент бе в 54-ата минута, когато Етър остана с човек по-малко на терена. Здравко Илиев извърши излишно нарушение до тъчлинията, което му донесе абсолютно заслужен втори жълт картон.

Преди изгонването на Илиев, двата тима бяха абсолютно равностойни на терена. Размениха по две опасности, а домакинтие сякаш бяха по-агресивни в единоборствата и опитите за атака.

След червения картон обаче ЦСКА натисна, а в 63-ата стигна до гол.

Вкара го голмайсторът на тима през сезона - Евандро. Той бе на точното място, за да довкара топката, отбита преди това от Христо Иванов след удар на Албентоса с глава. Попадението е осмо на Евандро от началото на сезона в Първа лига.

Малко по-късно "болярите" направиха ужасяваща грешка в отбрана. Красимир Станоев върна лошо към Иван Иванов и Али Соу успя да открадне топката, за да я прати във вратата.

Тези два бързи гола и червения картон съвсем отчаяха търновските играчи. До края на мача те рядко минаваха центъра на терена, а ЦСКА се забавляваше.

"Червените" имаха още няколко чудесни ситуации и заслужено стигнаха до нови два гола.

Вив Соломон-Отабор, който бе силно критикуван през целия сезон, успя да вкара първото си попадение с екипа на ЦСКА.

Нигерийският национал с прекрасно насочен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Христо Иванов.

Малко по-късно дойде ред и на капитана Петър Занев да се разпише. Той го направи от пряк свободен удар, с голямата помощ на вратаря Иванов, който се намеси доста зле.

Така ЦСКА отново е на 11 точки от Лудогорец. Разликата изглежда ужасно голяма, но поне "червените" се радват на първа победа далеч от София от месец и половина насам.