Пловдивският Локомотив продължи със страхотnото си представяне в последната седмица.

"Железничарите" записаха трета поредна победа, този път с 4:1 като гост на Ботев във Враца.

Мнозина очакваха Локо да спести сили за престоящото гостуване на Спартак в Търнава след седмица, но нямаше нищо подобно.

Момчетата на Бруно Акрапович изиграха страхотен мач, а победата можеше да е още по-убедителна.

Още в 9-ата минута Мирослав Будинов не изчисти добре топката след корнер и тя попадна в краката на Бирсент Карагерен, който с диагонален удар откри в полза на гостите.

Пловдивчани изтърваха още няколко положения, докато в 30-ата минута ветеранът Георги Илиев не вкара втори гол със страхотен далечен удар.

Ботев от своя страна не показа нищо през първата част, но стартира втората с бърз гол от воле на Валери Домовчийки.

Това вдъхнови домакините, но за кратко.

След час игра Илия Миланов получи втори жълт картон и напусна терена, а мачът за Локо стана лесен.

Няколко изпуснати положения, докато капитанът Димитър Илиев не реши всичко с трети гол, носейки трети пореден успех на тима си, след този над Славия в първенството (3:2) и над Спартак в Лига Европа (2:0).

В последните секунди на мача остана време и за четвърто попадение в полза на Локо, вкарано от Бирсент Карагерен.