Кристиано Роналдо продължава да чупи рекорди.

Голямата звезда на Португалия отбеляза своя рекорден гол номер 906 в кариерата си и трети поред в мач на националния отбор. Той се разписа във вратата на Полша за победата с 3:1.

Голяма част от работата за гола извърши Рафаел Леао, който нахлу в наказателното поле, стреля, топката се удари в левия стълб, попадна на крака на Роналдо, който с едно докосване я вкара в празната врата.

Иначе Бернардо Силва вкара първия гол в мача в 26-ата минута, след като получи пас от Бруно Фернандеш, а Роналдо се разписа в 37-ата. Футболистът на Ал Насър бе изваден от игра в 63-ата минута, когато бе заменен от Диого Жота. Той вече има 133 попадения с националната фланелка, като води с цели 86 пред втория в класацията.

Поляците пък се върнаха в мача в 78-ата минута, когато Пьотър Желински успя да вкара за 1:2, но в 88-ата минута Ян Беднарек си отбеляза автогол и това на практика затвори мача. Халфът на Лудогорец Якуб Пьотровски остана неизползвана резерва в мача.

В мач от нашата група в Лига на нациите пък Беларус и Северна Ирландия не успяха да си отбележат голове и завършиха 0:0.

Така след нулевото равенство между България и Люксембург нещата в групата не се промениха. България и Беларус са с по 5 точки и голова разлика по 1:0. 4 точки има Северна Ирландия, а Люксембург е с 1 точка.

Всички резултати Лига на нациите:

Кипър - Румъния 0:3, Литва - Косово 1:2, България - Люксембург 0:0, Хърватия - Шотландия 2:1, Беларус - Северна Ирландия 0:0, Испания - Дания 1:0, Сърбия - Швейцария 2:0, Полша - Португалия 1:3.