Много голове, здрави сблъсъци и познати герои - всичко това беляза вечерта в Шампионската лига, където се изиграха третите мачове от груповата фаза.

В безспорно най-чакания мач Челси имаше нелеката задача да запише задължителна победа срещу италианския гранд Милан, за да запази шансове да продължи напред. И го направи, при това убедително - с класическото 3:0, хвърляйки в екстаз феновете по трибуните на "Стамфорд бридж".

Уесли Фофана откри резултата в 24-тата минута, а в 56-ата Пиер-Емерик Обамеянг удвои преднината. Тя нарасна още повече в 62-рата минута, когато се разписа и Рийс Джеймс, който на практика подпечата важния успех за домакините.

След победата в дербито Челси се изравни по точки с "росонерите" - по 4, а лидер с 5 е РБ Залцбург. На дъното с 3 точки остава Динамо Загреб, който по пътя към груповата фаза елиминира българския шампион Лудогорец.

И макар мачът в Лондон да беше най-зрелищният за вечерта, то шоуто бе откраднато от головата машина на Манчестър Сити Ерлинг Холанд. 22-годишният норвежец просто не може да спре да вкарва, а поредната жертва се казваше Копенхаген.

Ерлинг Холанд ликува след втория си гол във вратата на Копенхаген.

Getty Images

"Гражданите" унищожиха съперника с 5:0, а Холанд се разписа на два пъти през първото полувреме. На почивката мениджърът Пеп Гуардиола реши да запази силите на звездата и го замени, но въпреки това Сити не спря да бележи във вратата на гостите - автогол на Кочалава и попадения на Рияд Марес и Хулиан Алварес оформиха крайния резултат.

С победата английският тим направи огромна крачка към осминафиналите, като води убедително в класирането с пълен актив от 9 точки. На второто място с 6 пък излезе Борусия Дортмунд, който се възползва максимално от кризата в Севиля и спечели с 4:1 визитата си в Испания.

Меси отново бе във вихъра си,

Освен Холанд, вечерта в Шампионската лига имаше още един традиционен герой - Лео Меси. Аржентинецът продължава да се представя много силно от началото на сезона, като вкара поредното си попадение. Той се разписа за ПСЖ във вратата на Бенфика при равенството 1:1 в сблъсъка на фаворитите в група Н. След този резултат двата тима имат по 7 точки на върха в класирането.

Юве записа първа победа в турнира.

В другия мач от групата пък позадрямалият гранд Ювентус най-накрая зарадва феновете си с успех в Шампионската лига. Торинци записаха първа победа, надделявайки над Макаби Хайфа с 3:1. След този резултат Юве се отлепи от дъното и заема третото място с 3 точки, като ще трябва да е безгрешен до края, за да може да се бори за едно от първите две места.

Реал нямаше проблеми срещу Шахтьор.

И накрая, но не на последно място - актуалният носител на трофея Реал Мадрид не разочарова феновете си в мача с Шахтьор Донецк. Звездната селекция на Карло Анчелоти спечели двубоя само с 2:1, след като направи куп пропуски пред вратата на украинския тим. Головете бяха дело на Родриго и Винисиус, а след успеха Реал води убедително с 9 точки. Шахтьор остава втори с 4 точки, РБ Лайпциг има 3, а на дъното е Селтик с една точка.