Лудогорец спечели за трети път турнира за Купата на България, след като победи с 3:1 ЦСКА 1948 на финала.

Мачът на Националния стадион "Васил Левски" мина пред тъжно малко публика - вероятно не повече от 500 души, които направо се изгубиха на 42-хилядните трибуни на арената.

Двубоят се очакваше с огромен интерес по не една причина. Освен опредяленето на носителя на първия за сезона трофей у нас, мачът бе първа възможност за купа на ЦСКА 1948, който има статут на елитен тим едва от три години. От гледна точка на Лудогорец пък, хегемонията на този тим с 11 поредни титли някак не обуславя факта, че само два пъти за тези години е печелен този турнир.

Е, след деветгодишна пауза, трета Купа е добавена във витрината на Разград.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ МАЧА И НАГРАЖДАВАНЕТО НА ЛУДОГОРЕЦ>>>

Снимка: БТА

Още по-любопитно е, че в неделя същите два отбора ще се срещнат в първенството, като домакин е ЦСКА 1948, а мачът е ключов и за двата съперника. Лудогорец се бори за титлата и е първи, с точка пред ЦСКА, докато противникът му брани третата си позиция (3 т. пред Левски).

Мачът започна с невероятен натиск на шампионите, които натикаха съперника в наказателното му поле, изпълниха пет бързи корнера, създадоха и няколко опасни положения.

И вкараха логично - националният вратар Даниел Наумов сбърка фатално при центриране и топката падна в краката на Кайо Видал, а бразилецът нямаше как да пропусне - 0:1 в осмата минута.

Нищо не се промени и смутената игра на дебютанта на такъв финал продължи.

До 30-ата минута само късметът спаси ЦСКА 1948 да инкасира още попадения. Но това стана в 43-ата минута, когато Кирил Десподов се измъкна зад защитата и сервира топката на Видал - 0:2.

Спас Делев сякаш сложи край на интригата в третата минута на второто полувреме, но ВАР се намеси и голът бе отменен за засада.

И ЦСКА 1948 се посъбуди, вдигна се и опита да стигне до някакъв обрат. Ивайло Чочев, който прави изключителен сезон от халфовата линия с вече над 20 гола, вкара за 1:2 в 59-ата минута и интригата се върна.

Снимка: БТА

Символичният домакин мислеше, че е изравнил в 70-ата минута, когато Елитон се извиси и вкара с глава, но попадението правилно бе отменено за засада.

А в 81-вата минута пак бе вдигната такава при точен удар на Матиас Тисера, но ВАР се намеси отново и пак правилно призна гола - 1:3.

Напълно заслужена и логична победа с оглед на видяното, за 11-кратните шампиони от Лудогорец.

Те са на три шампионатни мача от първия си дубъл след 2014-а.