Женският национален футболен тим на Франция се размина със звучен провал на старта на олимпийския турнир при дамите.

В мач от група "А" на надпреварата, французойките се изправиха срещу Колумбия и победиха с 3:2, но на почивката нищо не предвещаваше подобен завързан краен резултат.

Тогава Франция водеше с 3:0, постигнато с огромна лекота на стадиона в Лион и нещата по-скоро изглеждаше, че ще отидат към разгром.

Колумбийският състав, който е изпълнен с доста талант, но значително отстъпваше като физика и тактическа подготовка, успя да изиграе страхотно второ полувреме и още в 64-ата вече бе върнал два гола.

Така Колумбия имаше почти 30 минути на сметката си да потърсси сензационно изравняване, но до драматичен развой не се стигна и Франция в крайна сметка спечели срещата си от групата, която започна с успех на Канада над Нова Зеландия с 2:1.

Снимка: Getty images

Иначе футболният турнир при дамите започна със среща на световните шампионки от Испания, които макар и трудно, успяха да надвият Япония с 2:1.