Юношеският ни национален отбор по футбол до 19 години записа победи, за разлика от младежката и мъжката ни формация.

Воденият от Ангел Стойков състав победи Босна с 2:0 в приятелска среща.

Родният тим тотално надигра босненците. Теодор Иванов откри резултата в 29-та минута с техничен изстрел от 35 метра, който хвана вратаря Айдин Бъркич неподготвен и го изненада неприятно.

Точно преди края на първото полувреме нашите успяха да удвоят аванса си. Николай Желязков проби отляво и комбинира с Никола Илиев, който даде пас към Георги Атанасов, а той от близка дистанция прониза вратата на противника.

По-голямата част от второто полувреме отново премина под контрола на българите. Те създадоха още няколко опасни положения, но късметът спаси боснеците.

В 58-та минута Димитър Иванов стреля от свободен удар, но Бъркич внимаваше и го отрази.

В последните 20 минути на срещата боснеците се опитаха да създадат натиск. Нашите се прибраха в дълбока защита и успешно затваряха пространствата, за да не допуснат попадение.

По този начин българите се реваншираха за загубата с 0:2, която допуснаха от същия тим преди няколко дни.

Мачът беше част от подготовката за европейските квалификации, които започват през есента.