Германия отнесе с 5:1 Шотландия на старта на Евро 2024, като от статистиката изпъкнаха два любопитни детайла.

От всички голове най-впечатляващо бе четвъртото попадение - дело на влезлия като резерва Никлас Фюлкруг, който с мощно воле прати топката в мрежата на "гайдарите".

След края на двубоя стана ясно, че при бомбения изстрел топката е влетяла във вратата на Ангъс Гън с впечатляващите 110 километра в час.

И още нещо интересно - Тони Кроос очаквано бе моторът на Бундестима, като записа впечатляващо постижение.

Халфът на Реал, който само преди дни сложи край на кариерата си в клубния футбол, даде 102 подавания за 90 минути на терена. От тях - 101 точни, което означава, че е сбъркал само един пас.

Това е най-добрата успеваемост за играч, който е направил повече от 100 паса в мач на европейско първенство 1980 г., от когато има подобна статистика.