Кристиано Роналдо започна в нетипична за него роля - на резерва, но след това се появи в игра и направи това, което сме свикнали да ни показва. Да бележи голове, с които Португалия да побеждава. Легендарната седмица вкара победното попадение за страната си при 2:1 срещу Шотландия в Лигата на нациите, а това бе гол №901 в забележителната му кариера.

Шотландците потеглиха обещаващо на "Луж" в Лисабон, след като Скот МакТоминей вкара за гостите от Острова след само 7 минути футбол. След това обаче те преживяваха канонада - Португалия отправи цели 16 изстрела в рамките на първите 45 минути, като нито един от тях не се превърна в гол.

Все пак до такъв се стигна рано през втората част, когато Бруно Фернандеш изравни в 54-ата минута, а CR7 влезе в игра като смяна на почивката.

И две минути преди края на мача Роналдо се разписа от добавка, за да направи резултата 2:1 и да продължи кошмарната серия за шотландците. Те нямт победа в последните си осем официални мача, а пет от тях са загуби.

Португалия води в група 1 на Лига "А" с 6 точки, а Хърватия е на второ място след 1:0 срещу Полша в неделя вечер.

Еврошампионът Испания пък се отърси от нулевото реми срещу Сърбия преди няколко дни и взе първата си победа в група 4 на същата Лига "А". Иберийците се позабавляваха като гости на Швейцария и спечелиха с 4:1 в Женева, като дори и това, че останаха в намален състав, не им попречи.

Хоселу и Фабиан Руис вкараха два гола в рамките на само 9 минути в началото на мача, а Робин Ле Норман бе изгонен директно в 20-ата минута, връщайки надеждата на "кръстоносците". И те се върнаха в играта с гол на Амдуни четири минути преди почивката, ала през втората част Испания превключи на шампионски обороти. Фабиан Руис направи 3:1 след асистенция на Феран Торес, а после и самият Торес се разписа за 4:1.

Снимка: AP/БТА

Това бе победа №10 в общо 13 мача за "фуриите" от началото на 2024 година. Останалите три мача са две равенства и само една загуба.

Дания е лидер в тази група с 6 точки след победа над сърбите в другия мач.