В мач, който никой не очакваше да се развие така, слабаците Гибралтар и Лихтенщайн направиха едно от зрелищата на неделния ден в Лигата на нациите. Двата национални отбори, които са в група 1 на най-ниската Лига "Д", си вкараха общо 4 гола на стадиона под знаменитата Гибралтарска скала, като то буквално включваше всичко - битка, драма, дузпа, отмяна на гол, изгонен играч, а също така и цели 15 жълти картона.

Домакините, които преди няколко години препънаха и нашите закъсали към онзи момент национали, поведоха благодарение на Лиъм Уокър в 8-ата минута. Именно той вкара и на България при 1:1 през 2022-а.

Ферхат Саглам изравни в 53-ата минута, а Уокър порпусна да стане герой с пропусната дузпа за гибралтарци малко след 80-ата минута. Драмата тепърва се задаваше, тъй като Арон Селе вкара за Лихтенщайн във втората минута на продължението, но ВАР се намеси и отсече - засада. 1:1.

А в седмата минута на добавеното време Гибралта поведе благодарение на Джеймс Сканлън, като успоередно с това един от резервените футболисти, Джоузеф Чиполина, бе изгонен с червен картон.

След което съдбата си върна отнетото на гостите и те получиха дузпа в... забележете, 14-ата минута на продължението, като Николас Хаслер се разписа за 2:2.

Така двата отбора са с по една точка, докато лдиер в групата е... Сан Марино.