Чиро Имобиле върна Лацио към победите, слагайки край на серията от 3 поредни мача без успех в шампионата.

Римските "орли" спечелиха с 2:0 като гости на Салернитана и изместиха Аталанта от четвъртото място в класирането на Серия А.

ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК>>>

Капитанът отбеляза и двата гола за успеха, като вече има впечатляващите 191 гола в италианския шампионат. Така той изпревари легендата Курт Хамрин и вече е осми във вечната голмайсторска ранглиста на първенството.

Интересното е, че 88-ата минута Лацио получи втора дузпа след нарушение на Дилан Брон срещу резервата Матео Канчелиери, който се появил в игра на мястото на Имобиле. Защитникът получи жълт картон, но заради протестите си беше изгонен с втори такъв. Луис Алберто обаче пропусна да направи победата по-убедителна, тъй като Сепе отрази неговата дузпа.

Така Лацио се изкачи на четвъртото място в класирането с актив от 42 точки, докато Салернитана остана на 16-ата позиция с 21 спечелени пункта.